דעת המתמחים: ראיון עם אופיר ים גודלמן-פלד

דעת המתמחים: ראיון עם אופיר ים גודלמן-פלד

למי מתאים להתמחות ב-GEE?

כדי להפיק את המיטב מתקופת ההתמחות חשוב מאוד שתהיה התאמה בין המתמחה לבין המשרד, ולכן, השלב הראשון הוא להבין מה הדברים שחשובים לך ומה המשרד מחפש – ולוודא שיש קורלציה. התמחות ב-GEE דורשת כמה תכונות מרכזיות: ראשית, סקרנות ורצון אמיתי ללמוד. המשרד מצוי בשורה הראשונה של משרדי עורכי הדין בישראל בתחומי פעילותו, ומהווה פלטפורמה מיוחדת במינה עבור מתמחים ומתמחות שמבקשים ללמוד מהטובים ביותר בתחומם. אך כדי להצליח לממש את הפוטנציאל ולהנות מהאפשרות המיוחדת, דרושות תכונות נוספות – נכונות להשקיע, להגדיל ראש ולהיות יצירתיים. מעבר לכך, המשרד מתאפיין באופי משפחתי, ולכן היכולת לעבוד בצוות חשובה לא פחות.

לסיכום – למתמחים ולמתמחות שמחפשים להתמקצע ולהתפתח, בעלי מוטיבציה ויחסי אנוש מצוינים.

איך נראה יום טיפוסי שלך כמתמחה?

יום העבודה מתחלק על פי רוב בין התיקים שבהם את חלק מהצוות וכולל טיפול במגוון משימות משפטיות, השתתפות בפגישות עם לקוחות ובדיונים – בבתי משפט, בלשכות ההוצאה לפועל ובפני גופים נוספים. העבודה היא בצוות ובשיתוף פעולה מלא עם עורכי ועורכות הדין ועם השותפות והשותפים שמטפלים בתיק. מעבר לעבודה המקצועית, יש הווי מצוין של צוות המתמחות והמתחים, יושבים יחד, נעזרים אחד בשנייה ואוכלים ארוחות צהרים משותפות. הקשר עם שאר המתמחים נמשך גם אל מחוץ למסגרת המשרד, וזכיתי לפגוש חברות וחברים לחיים.

מה סוג העבודה שעשית כמתמחה?

מחלקת הליטיגציה במשרד מטפלת בסוגיות אזרחיות מגוונות מאוד. היו בטיפולי תיקים מתחומי הנדל״ן והחברות ואף תיקים שנגעו בסוגיות של זכויות יוצרים, רשלנות עו״ד והרשימה ארוכה (ומגוונת). כמתמחה במחלקת הליטיגציה זכיתי לקחת חלק וללוות תיקים לאורך כל שלבי ההליך:

החל ממתן חוות דעת בנוגע לסיכויי תביעה, הכנת כתבי טענות, הליכים מקדמיים, הכנת בקשות, טיפול בסעדים זמניים וכלה בכתיבת סיכומים.

בנוסף, זכיתי להתלוות לדיונים רבים בבתי משפט (שלום, מחוזי, עליון) ולהליכים נוספים כמו ישיבות מהו״ת וגישור.

ספרי לי על אירועים מיוחדים שהיו לך במשרד בתקופת ההתמחות:

לקראת ראש השנה וחג פסח, נוהג צוות המשרד לצאת ולערוך הרמת כוסית בין נופים, לשנות אווירה ולחגוג יחד. מעבר לכך, על בסיס שבועי היו ארוחות משותפות, חגיגות ימי הולדת, הדלקת נרות בחנוכה, משחק גמד ענק ומשלוחי מנות בפורים ובקיצור – הזדמנויות רבות לחזק את החברויות ולהכיר את הצוות.

מה מיוחד לדעתך בהתמחות ב-GEE?

האווירה. כל מי שנכנס בדלת המשרד מרגיש את האופי המיוחד שלו – אופי של משפחה. האחווה והיחס האישי שניתן לכל אחת ואחד ניכרים גם באספקט המקצועי – המתמחים עובדים באופן ישיר מול שותפים בכירים, מהטובים בתחומם, עצמאיים בביצוע משימות משפטיות מעמיקות וחשובות, ומקבלים הזדמנות להיות חלק מהותי מהצוות המטפל בתיק.

כשאני לא במשרד אני אוהבת:

לבלות ולטייל עם המשפחה והחברים, עם רועי אישי ועם הכלב שלנו, לשמוע מוזיקה וללכת להופעות.

טיפ למתמחים הבאים:

תנצלו את התקופה כדי ללמוד מכל מי שאתם זוכים לעבוד איתו. אל תחששו לשאול, לחקור ולהעמיק. זה הזמן שלכם לצבור כמה שיותר ידע.

אופיר ים גולדמן-פלד, מתמחה לשעבר במחלקת ליטיגציה, מחזור מרץ 2020, אוניברסיטת בר אילן